Factory wholesale Outdoor Unit - 902C-A2 Android 10.1” Touch Screen SIP2.0 Management Center – DNAKE Detail:
1. 10.1” TFT touchscreen ensures clear communication with all IP outdoor stations and indoor monitors.
2. Hands-free or handset communication is available.
3. It supports monitoring any outdoor panel, wall panel or villa panel.
4. SIP-based management center supports call with IP phone or SIP softphone, etc. via SIP protocol.
5. Any emergency alarm from the indoor monitor will be sent to management center directly.
6. The concierge or property management staff can talk with the tenants by calling any indoor monitor.
7. Any notification or announcement can be released by management center to the indoor monitor for the tenants' convenience.
2. Hands-free or handset communication is available.
3. It supports monitoring any outdoor panel, wall panel or villa panel.
4. SIP-based management center supports call with IP phone or SIP softphone, etc. via SIP protocol.
5. Any emergency alarm from the indoor monitor will be sent to management center directly.
6. The concierge or property management staff can talk with the tenants by calling any indoor monitor.
7. Any notification or announcement can be released by management center to the indoor monitor for the tenants' convenience.
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 512MB DDR3 |
| Flash | 4GB NAND Flash |
| Display | 10.1“ TFT LCD,1024x600 |
| Maximum SD card | 32GB |
| Power | DC12V/POE Optional |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Button | One unlock button, one optional button |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-80% |
| Multiple Installation | Desktop installation |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 0.3M pixel |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
-
Datasheet 902C-A.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our focus on should be to consolidate and enhance the quality and repair of present products, in the meantime constantly establish new products to meet unique customers' requires for Factory wholesale Outdoor Unit - 902C-A2 Android 10.1” Touch Screen SIP2.0 Management Center – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Cancun, Gabon, Florence, Nowadays our merchandise sell all over the domestic and abroad thanks for the regular and new customers support. We supply high quality product and competitive price, welcome the regular and new customers cooperate with us!









