Manufacturer of IP Doorphone - 280D-A6 Linux SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE Detail:
1. SIP-based door phone supports call with SIP phone or softphone, etc.
2. Video door phone can work with the elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card can be used for identity verification and access control.
4. Two, four, six, or eight pushbuttons can be designed to meet different customers' needs.
5. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or external power source.
2. Video door phone can work with the elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card can be used for identity verification and access control.
4. Two, four, six, or eight pushbuttons can be designed to meet different customers' needs.
5. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| RFID Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Mechanical Button | Optional 2/4/6/8 Residents+ 1 Concierge |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-A6.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
"Sincerity, Innovation, Rigorousness, and Efficiency" is the persistent conception of our firm to the long-term to develop together with consumers for mutual reciprocity and mutual advantage for Manufacturer of IP Doorphone - 280D-A6 Linux SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Madras, Naples, Cologne, Our factory is equipped with complete facility in 10000 square meters, which makes us be able to satisfy the producing and sales for most auto part solutions. Our advantage is full category, high quality and competitive price! Based on that, our products win a high admiration both at home and abroad.








