Wholesale Intercom Device - 280SD-C3C – DNAKE Detail:
1. SIP-based door phone supports call with SIP phone or softphone, etc.
2. With 13.56MHz or 125KHz RFID card reader, the door can be unlocked by any IC or ID card.
3. It can work with the lift control system via RS485 interface.
4. Two relay outputs can be connected to control two locks.
5. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
6. It can be powered by PoE or an external power source.
2. With 13.56MHz or 125KHz RFID card reader, the door can be unlocked by any IC or ID card.
3. It can work with the lift control system via RS485 interface.
4. Two relay outputs can be connected to control two locks.
5. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
6. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 116x192x47(mm) |
| Build-in Box size | 100x177x45(mm) |
| Treppanning Size | 105x182x52(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 20,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-C3.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We can constantly satisfy our respected customers with our good high quality, good price tag and good support due to we have been additional specialist and extra hard-working and do it in cost-effective way for Wholesale Intercom Device - 280SD-C3C – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Buenos Aires, Sri Lanka, Ghana, We are eager to cooperate with foreign companies which care much on the real quality, stable supply, strong capability and good service. We can offer the most competitive price with high quality,because we are much MORE PROFESSIONAL. You are welcomed to visit our company at any time.







