New Delivery for Wired Doorbell Intercom System - 7” Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 221.4 x 151.4 x 16.5mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 800 x 480 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12VA/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (Use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Persisting in "High quality, Prompt Delivery, Aggressive Price", we have established long-term cooperation with clientele from both equally overseas and domestically and get new and old clients' higher comments for New Delivery for Wired Doorbell Intercom System - 7” Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Mauritania, Hungary, Malta, You can let us know your idea to develop unique design for your own model to prevent too much similar parts in the market! We will offer our best service to satisfy all your needs! Please contact us right away!
Datasheet 904M-S3.pdf








