Manufacturer for Nurse Call Systems For Hospitals - Multi-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Aluminum |
| Reset Button | 1 |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| Indicator Light | 3 |
| Door Entry | IC (13.56MHz) & ID (125kHz) Card, NFC |
| IP/IK Rating | IP65 / IK08 |
| Installation | Surface & Flush Mounting |
| Dimension | 188 x 88 x 34 mm (Surface Mounting);
230 x 120 x 48 mm (Flush Mounting) |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Viewing Angle | 110°(H) / 60°(V) / 125°(D) |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Wiegand Port | Support |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 2 |
| Input | 2 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Fast and very good quotations, informed advisers to help you choose the correct merchandise that suits all your preferences, a short creation time, responsible excellent command and different companies for paying and shipping affairs for Manufacturer for Nurse Call Systems For Hospitals - Multi-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Guatemala, South Korea, St. Petersburg, We have been fully aware of our customer's needs. We deliver high quality products, competitive prices and the first class service. We would like to establish good business relationships as well as friendship with you in the near future.
Datasheet 904M-S3.pdf







