Video Door Phone For Apartments - 280D-A9 – DNAKE Detail:
1. 280D-A9 is a SIP intercom with a numeric keypad and built-in card reader.
2. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
3. 20,000 IC cards can be identified on the outdoor panel for door access control.
4. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
5. Mechanical or touch keypad is available for selection.
6. According to the user's needs, it can be powered by PoE or an external power source.
2. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
3. 20,000 IC cards can be identified on the outdoor panel for door access control.
4. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
5. Mechanical or touch keypad is available for selection.
6. According to the user's needs, it can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Screen | 4.3 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V/POE(Optional) |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Button | Mechanical Button/Touch Button(optional) |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-A9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We support our consumers with ideal good quality merchandise and large level provider. Becoming the specialist manufacturer in this sector, we have attained wealthy practical encounter in producing and managing for Video Door Phone For Apartments - 280D-A9 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Vancouver, Maldives, Malta, So far our products have been exported to east Europe, the Middle East, Southeast, Africa and South America etc. We have 13years professional sales and purchase in Isuzu parts at home and abroad and the ownership of the modernized electronic Isuzu parts checking systems. We honor our core principal of Honesty in business, priority in service and will do our best to offer our customers with high quality products and excellent service.









