Lowest Price for Multi-family Intercom - 280SD-R2 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE Detail:
1. SIP-based door phone supports call with SIP phone or softphone, etc.
2. With 13.56MHz or 125KHz RFID card reader, the door can be unlocked by IC or ID cards.
3. It can work with the lift control system via RS485 interface.
4. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to control two locks.
5. It can be powered by PoE or an external power source.
2. With 13.56MHz or 125KHz RFID card reader, the door can be unlocked by IC or ID cards.
3. It can work with the lift control system via RS485 interface.
4. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to control two locks.
5. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 170.5x111x38.5(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 200,00 pcs |
| Button | Single Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280x720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-R2.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
The customer satisfaction is our primary goal. We uphold a consistent level of professionalism, quality, credibility and service for Lowest Price for Multi-family Intercom - 280SD-R2 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Uganda, French, Netherlands, We have our own registered brand and our company is developing rapidly owing to high quality products, competitive price and excellent service. We sincerely hope to establish business relations with more friends from home and abroad in the near future. We look forward to your correspondence.









