Manufacturer for SIP Access Control System - Android Facial Recognition Box – DNAKE Detail:
1. The box adopts deep learning algorithms to implement accurate and instant facial recognition.
2. When it works with IP camera, it allows quick access to any entrance.
3. Max. 8 IP cameras can be connected for convenient use.
4. With the capacity of 10,000 facial images and instant recognition of less than 1 second, it is suitable for different access control system in office, entrance, or public area, etc.
5. It is easy to configure and use.
| Technical Specifications | |
| Model | 906N-T3 |
| Operation System | Android 8.1 |
| CPU | Dual-core Cortex-A72+Quad-Core Cortex-A53, Big Core and Little Core Architecture; 1.8GHz; Integration with Mali-T860MP4 GPU; Integration with NPU: up to 2.4TOPs |
| SDRAM | 2GB+1GB(2GB for CPU,1GB for NPU) |
| Flash | 16GB |
| Micro SD Card | ≤32G |
| Product Size(WxHxD) | 161 x 104 x 26(mm) |
| Number of Users | 10,000 |
| Video Codec | H.264 |
| Interface | |
| USB Interface | 1 Micro USB, 3 USB Host 2.0(Supply 5V/500mA) |
| HDMI Interface | HDMI 2.0, Output Resolution: 1920×1080 |
| RJ45 | Network Connection |
| Relay Output | Lock Control |
| RS485 | Connect to Device with RS485 Interface |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps |
| Network Protocol | SIP, TCP/IP, RTSP |
| General | |
| Material | Aluminum Alloy and Galvanized Plate |
| Power | DC 12V |
| Power Consumption | Standby Power≤5W, Rated Power ≤30W |
| Working Temperature | -10°C~+55°C |
| Relative Humidity | 20%~93%RH |
-
Datasheet 906N-T3.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
It adheres for the tenet "Honest, industrious, enterprising, innovative" to develop new products and solutions continuously. It regards shoppers, success as its individual success. Let us produce prosperous future hand in hand for Manufacturer for SIP Access Control System - Android Facial Recognition Box – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Greece, Honduras, Nepal, We seriously promise that we provide all the customers with the best quality products, the most competitive prices and the most prompt delivery. We hope to win a resplendent future for customers and ourselves.


.jpg)






