100% Original Indoor Unit - 280M-S0 Linux 7-inch Touch Screen Indoor Monitor – DNAKE Detail:
1. Six monitors can be connected in one house.
2. When the villa outdoor station is used as a secondary outdoor unit, it can receive the call and start video communication with the outdoor unit.
3. User interface can be customized and programmed as needed.
4. Indoor phone can build video and audio communication with any IP device that supports standard SIP 2.0 protocol, such as IP phone or SIP softphone, etc.
5. It can realize alarm management with 8 zones and direct report to the management center.
6. Up to 8 IP cameras can be connected in the surrounding places for the tenants to monitor what’s at the door or around the house all the time.
7. Integration with smart home system and elevator control system make life easier and smarter.
8. It can be powered by PoE or external power source.
2. When the villa outdoor station is used as a secondary outdoor unit, it can receive the call and start video communication with the outdoor unit.
3. User interface can be customized and programmed as needed.
4. Indoor phone can build video and audio communication with any IP device that supports standard SIP 2.0 protocol, such as IP phone or SIP softphone, etc.
5. It can realize alarm management with 8 zones and direct report to the management center.
6. Up to 8 IP cameras can be connected in the surrounding places for the tenants to monitor what’s at the door or around the house all the time.
7. Integration with smart home system and elevator control system make life easier and smarter.
8. It can be powered by PoE or external power source.
Specifications
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Display | 7" TFT LCD, 800x480 |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Display | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP,SIP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Multi Language | Yes |
| Picture Record | Yes(64 pcs) |
| Elevator Control | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
| UI Customized | Yes |
-
Datasheet 280M-S0.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We're proud from the higher client fulfillment and wide acceptance due to our persistent pursuit of high quality both on product and service for 100% Original Indoor Unit - 280M-S0 Linux 7-inch Touch Screen Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Bulgaria, kazakhstan, Egypt, Based on products and solutions with high quality, competitive price, and our full range service, we have accumulated experienced strength and experience, and we've built up a very good reputation in the field. Along with the continuous development, we commit ourselves not only to the Chinese domestic business but also the international market. May you moved by our high quality items and passionate service. Let's open a new chapter of mutual benefit and double win.









