Intercom System - Android-based IP Master Station – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 512MB DDR3 |
| Flash | 4GB NAND Flash |
| Display | 10.1“ TFT LCD,1024x600 |
| Maximum SD card | 32GB |
| Power | DC12V/PoE |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Button | One unlock button, one optional button |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-80% |
| Multiple Installation | Desktop installation |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 0.3M pixel |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
-
Datasheet 902C-A.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our well-equipped facilities and superb good quality control throughout all stages of manufacturing enables us to guarantee total buyer gratification for Intercom System - Android-based IP Master Station – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Maldives, Estonia, Ethiopia, We have advanced production technology, and pursuit innovative in products. At the same time, the good service has enhanced the good reputation. We believe that as long as you understand our product, you must be willing to become partners with us. Looking forward to your inquiry.



.jpg)




