Good quality Outdoor Station - 904M-S9 10.1” Android Indoor Monitor – DNAKE Detail:
1. Intuitive user interface provides a great user experience.
2. With crystal-clear audio and smooth video quality, the video door entry monitor performs excellently when communicating with outdoor stations and room-to-room monitors via SIP 2.0 protocol.
3. Featuring rich interfaces, it can be integrated easily with smart home system and connected to lift control system.
4. Residents can answer and see the visitors before granting or denying the access as well as realize easy room-to-room communication.
5. Max. 8 IP cameras can be connected to add an additional layer of security to your home or business.
6. With Android 6.0.1 operating system, it allows the installation of 3rd-party apps.
7. 8 alarm ports are part of this10" indoor touch panel for IP doorphone system, supporting connection to fire detector, smoke detector, or window sensor, etc.
| Physical Property | |
| System | Android 6.0.1 |
| CPU | Octal core 1.5GHz Cortex-A53 |
| Memory | DDR3 1GB |
| Flash | 4GB |
| Display | 10.1" TFT LCD, 1024x600 |
| Button | No |
| Power | DC12V |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| TF Card & USB Support | No |
| WIFI & Bluetooth | Optional |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711/G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Screen | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | Yes(Optional), 0.3M Pixels |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | SIP,TCP/IP, RTSP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Door Bell Input | Yes |
| Record | Picture/Audio/Video |
| AEC/AGC | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
-
Datasheet 904M-S9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We rely upon strategic thinking, constant modernisation in all segments, technological advances and of course upon our employees that directly participate inside our success for Good quality Outdoor Station - 904M-S9 10.1” Android Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Slovenia, Armenia, Hyderabad, Besides strong technical strength, we also introduce advanced equipment for inspection and conduct strict management. All the staff of our company welcome friends both at home and abroad to come for visits and business on the basis of equality and mutual benefit. If you are interested in any of our items, please feel free to contact us for quotation and product details.








