Super Purchasing for Analog Door Phone - 280D-A5 Linux SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE Detail:
1. SIP-based door station supports communication with SIP phone or softphone, etc.
2. Video door phone can connect with elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card identification is available for access control, supporting 100,000 users.
4. The button and nameplate can be flexibly configured as needed.
5. Two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or external power source.
2. Video door phone can connect with elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card identification is available for access control, supporting 100,000 users.
4. The button and nameplate can be flexibly configured as needed.
5. Two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| RFID Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Mechanical Button | 12 Residents+1 Concierge |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-A5.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We thinks what clients think, the urgency of urgency to act from the interests of a purchaser position of principle, allowing for greater top quality, decrease processing costs, price ranges are much more reasonable, won the new and aged prospects the support and affirmation for Super Purchasing for Analog Door Phone - 280D-A5 Linux SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Canada, Washington, Islamabad, During the development, our company has built a well-known brand. It is well highly acclaimed by our customers. OEM and ODM are accepted. We are looking forward to customers from all over the world to join us to a wild cooperation.







