Intercom Phones For Flats - 7” Android 10 Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 10 |
| RAM | 1GB |
| ROM | 8GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Wi-Fi | IEEE802.11 b/g/n,@2.4GHz (Optional) |
| Installation | Surface Mounting/Desktop |
| Dimension | 195x130x14.5mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12V/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (Use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
| TF Card Slot | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
With reliable excellent approach, great name and ideal consumer services, the series of products and solutions produced by our company are exported to many countries and regions for Intercom Phones For Flats - 7” Android 10 Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Bangladesh, Brasilia, Lesotho, They're durable modeling and promoting effectively all over the world. Under no circumstances disappearing major functions in a quick time, it's a really should in your case of excellent good quality. Guided by the principle of "Prudence, Efficiency, Union and Innovation. the company make a terrific efforts to expand its international trade, raise its company profit and raise its export scale. We're confident that we've been planning to possess a vibrant prospect and to be distributed all over the world within the years to come.
Datasheet 904M-S3.pdf







