Manufacturer for Wireless Intercom Systems For Home - 902C-A2 – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 512MB DDR3 |
| Flash | 4GB NAND Flash |
| Display | 10.1“ TFT LCD,1024x600 |
| Maximum SD card | 32GB |
| Power | DC12V/POE Optional |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Button | One unlock button, one optional button |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-80% |
| Multiple Installation | Desktop installation |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 0.3M pixel |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
-
Datasheet 902C-A.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
The corporate upholds the philosophy of "Be No.1 in excellent, be rooted on credit rating and trustworthiness for growth", will keep on to serve outdated and new clients from home and abroad whole-heatedly for Manufacturer for Wireless Intercom Systems For Home - 902C-A2 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Namibia, Riyadh, Moldova, We strive for excellence, constant improvement and innovation, is committed to make us the "customer trust" and the "first choice of engineering machinery accessories brand" suppliers. Choose us, sharing a win-win situation!








