Intercom Connection - 280SD-C12 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE Detail:
1. SIP-based door station supports communication with SIP phone or softphone, etc.
2. Integration with elevator control system offers a more convenient life way.
3. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
4. There are two ways of mounting to be chosen: flush or surface mounting.
5. It can be powered by PoE or an external power source.
2. Integration with elevator control system offers a more convenient life way.
3. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
4. There are two ways of mounting to be chosen: flush or surface mounting.
5. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size(Surface) | 170x84.5x31(mm) |
| Product Size(Flush) | 190x95x27(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 200,00 pcs |
| Button | Single Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes (Withstand max current 1A for lock) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-C12.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We stay with the basic principle of "quality initially, services first, steady improvement and innovation to fulfill the customers" for your management and "zero defect, zero complaints" as the quality objective. To perfect our company, we give the goods while using the good high-quality at the reasonable selling price for Intercom Connection - 280SD-C12 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Uganda, Uzbekistan, Cambodia, By continuous innovation, we will provide you with more valuable products and services, and also make a contribution for the development of the automobile industry at home and abroad. Both domestic and foreign merchants are strongly welcomed to join us to grow together.









