Hot sale Video Door Phone For Villa - 608M-S8 – DNAKE Detail:
1. Indoor monitor can connect to 8 alarm zones, such as gas detector, smoke detector or fire detector, in order to increase your home security.
2. This 7'' indoor monitor can receive the call from secondary outdoor station, villa station or doorbell.
3. When the property management department release announcement or notice, etc. in management software, indoor monitor will receive the message automatically and remind the user.
4. Arming or disarming can be realized by one button.
5. In case of emergency, press the SOS button for 3 seconds to send alarm to management center.
| Physical Property | |
| MCU | T530EA |
| Flash | SPI Flash 16M-Bit |
| Frequency Range | 400Hz~3400Hz |
| Display | 7" TFT LCD, 800x480 |
| Display Type | Resistive |
| Button | Mechanical Button |
| Device Size | 221.4x151.4x16.5mm |
| Power | DC30V |
| Standby power | 0.7W |
| Rated Power | 6W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Glass | IP30 |
| Features | |
| Call with Outdoor Station& Management Center | Yes |
| Monitor Outdoor Station | Yes |
| Remotely unlock | Yes |
| Mute, Do Not Disturb | Yes |
| External Alarm Device | Yes |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
| Chord Ring Tone | Yes |
| External Door Bell | Yes |
| Message Receiving | Yes(Optional) |
| Snapshot | Yes(Optional) |
| Elevator Linkage | Yes(Optional) |
| Ringing Volume | Yes |
| Brightness /Contrast | Yes |
-
Datasheet 608M-S8.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Good quality comes to start with; service is foremost; organization is cooperation" is our enterprise philosophy which is regularly observed and pursued by our firm for Hot sale Video Door Phone For Villa - 608M-S8 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Nairobi, Lyon, Turin, Our company always committed to meet your quality demand, price points and sales target. Warmly welcome you open the boundaries of communication. It is our great pleasure to service you if you need a trusted supplier and value information.

.jpg)




