Free sample for Linux Lobby Station - 904M-S9 10.1” Android Indoor Monitor – DNAKE Detail:
1. Intuitive user interface provides a great user experience.
2. With crystal-clear audio and smooth video quality, the video door entry monitor performs excellently when communicating with outdoor stations and room-to-room monitors via SIP 2.0 protocol.
3. Featuring rich interfaces, it can be integrated easily with smart home system and connected to lift control system.
4. Residents can answer and see the visitors before granting or denying the access as well as realize easy room-to-room communication.
5. Max. 8 IP cameras can be connected to add an additional layer of security to your home or business.
6. With Android 6.0.1 operating system, it allows the installation of 3rd-party apps.
7. 8 alarm ports are part of this10" indoor touch panel for IP doorphone system, supporting connection to fire detector, smoke detector, or window sensor, etc.
| Physical Property | |
| System | Android 6.0.1 |
| CPU | Octal core 1.5GHz Cortex-A53 |
| Memory | DDR3 1GB |
| Flash | 4GB |
| Display | 10.1" TFT LCD, 1024x600 |
| Button | No |
| Power | DC12V |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| TF Card & USB Support | No |
| WIFI & Bluetooth | Optional |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711/G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Screen | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | Yes(Optional), 0.3M Pixels |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | SIP,TCP/IP, RTSP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Door Bell Input | Yes |
| Record | Picture/Audio/Video |
| AEC/AGC | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
-
Datasheet 904M-S9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our target should be to consolidate and enhance the top quality and service of current goods, in the meantime frequently create new products to satisfy diverse customers' calls for for Free sample for Linux Lobby Station - 904M-S9 10.1” Android Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Gabon, Jamaica, Mombasa, Being guided by customer demands, aiming at improving the efficiency and quality of customer service, we constantly improve goods and give more detailed services. We sincerely welcome friends to negotiate business and start cooperation with us. We hope to join hands with friends in different industries to create a brilliant future.









