Factory wholesale Residential Intercom - 10.1” Android Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 6.0.1 |
| CPU | Octal core 1.5GHz Cortex-A53 |
| Memory | DDR3 1GB |
| Flash | 4GB |
| Display | 10.1" TFT LCD, 1024x600 |
| Button | No |
| Power | DC12V/PoE |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| TF Card & USB Support | No |
| WIFI | Optional |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Screen | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | Yes(Optional), 0.3M Pixels |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | SIP,TCP/IP, RTSP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Door Bell Input | Yes |
| Record | Picture/Audio/Video |
| AEC/AGC | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
-
Datasheet 904M-S3.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We thinks what customers think, the urgency of urgency to act during the interests of a purchaser position of theory, allowing for much better good quality, lower processing costs, prices are extra reasonable, won the new and old buyers the support and affirmation for Factory wholesale Residential Intercom - 10.1” Android Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Berlin, Latvia, Somalia, We warmly welcome you to come to visit us personally. We hope to establish a long-term friendship based on equality and mutual benefit. If you want to get in touch with us, please do not hesitate to call. We will be your best choice.







