Factory Cheap Hot Wireless Intercom Doorbell - 7” Android Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad core 1.3GHz Cortex-A7 |
| Memory | DDR3 512MB |
| Flash | 4GB |
| Display | 7" TFT LCD, 1024x600 |
| Power | DC12V/PoE |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| TF Card &USB Support | Yes (Maximum 32 GB) |
| WiFi | Optional |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Screen | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | Yes(Optional), 0.3M Pixels |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | SIP,TCP/IP, RTSP, RTP, HTTP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Door Bell Input | Yes |
| Record | Picture/Audio/Video |
| AEC/AGC | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
-
Datasheet 902M-S8.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Adhering into the principle of "quality, provider, performance and growth", we now have gained trusts and praises from domestic and intercontinental consumer for Factory Cheap Hot Wireless Intercom Doorbell - 7” Android Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Ottawa, Mexico, New Orleans, We've been always creating new technology to streamline the production, and give products with competitive prices and high quality! Customer satisfaction is our priority! You can let us know your idea to develop unique design for your own model to prevent too much similar parts in the market! We are going to present our best service to satisfy all your needs! Remember to contact us right away!









