Factory wholesale Outdoor Unit - 280SD-C3S – DNAKE Detail:
Linux SIP2.0 Villa Panel
1. SIP-based door phone supports call with SIP phone or softphone, etc.
2. It can work with the lift control system via RS485 interface.
3. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to control two locks.
4. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
5. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 116x192x47(mm) |
| Build-in Box size | 100x177x45(mm) |
| Treppanning Size | 105x182x52(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Button | Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
"Sincerity, Innovation, Rigorousness, and Efficiency" could be the persistent conception of our enterprise to the long-term to produce together with clients for mutual reciprocity and mutual profit for Factory wholesale Outdoor Unit - 280SD-C3S – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Armenia, Mauritania, New York, Our focus on product quality, innovation, technology and customer service has made us one of undisputed leaders worldwide in the field. Bearing the concept of "Quality First, Customer Paramount, Sincerity and Innovation" in our mind, We have achieved great progress in the past years. Clients are welcomed to buy our standard products, or send us requests. You will be impressed by our quality and price. Please contact us now!
Datasheet 280SD-C3.pdf








