Residential Intercoms - 4.3” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 512MB |
| ROM | 8GB |
| Front Panel | Aluminum |
| Button | Mechanical |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| IR Sensor | Support |
| Door Entry | Face, IC card(13.56MHz), PIN code, NFC |
| IP Rating | IP65 |
| Installation | Flush mounting |
| Dimension | 380 x 158 x 55.7mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 4.3-inch TFT LCD |
| Resolution | 480 x 272 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | up to 1920 x 1080 |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Wiegand Port | Support |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 1 |
| Exit Button | 1 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our products are widely recognized and trusted by users and can meet continuously changing economic and social needs for Residential Intercoms - 4.3” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Bangladesh, Slovak Republic, Greek, Our company now has many department, and there have more than 20 employees in our company. We set up sales shop, show room, and product warehouse. In the meantime, we registered our own brand. We've got tightened inspection for quality of product.
Datasheet 904M-S3.pdf.jpg)






