Factory wholesale Install Intercom System - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Aluminum |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| IR Sensor | Support |
| Door Entry | IC card(13.56MHz), NFC |
| IP/IK Rating | IP65 / IK07 |
| Installation | Flush/Surface Mounting |
| Dimension | 190 x 95 x 27 mm (Flush Mounting); 170 x 84.5 x 31 mm (Surface Mounting) |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 1 |
| Exit Button | 1 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Being supported by an state-of-the-art and skilled IT team, we could supply technical support on pre-sales & after-sales service for Factory wholesale Install Intercom System - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Juventus, Amman, Zambia, To keep the leading position in our industry, we never stop challenging the limitation in all aspects to create the ideal products. In his way, We can enrich our life style and promote a better living environment for the global community.
Datasheet 904M-S3.pdf






