Villa Building Intercom - 608M-I8 – DNAKE Detail:
1. The 4.3'' indoor monitor can receive a call from villa station or doorbell.
2. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, smoke detector, door sensor or siren etc., can be connected to increase home security.
3. Arming or disarming can be realized by one button.
4. In case of emergency, press the SOS button for 3 seconds to send alarm to management center.
5. With 485 communication protocol and differential signaling transmission, it has long-range transmission distance and strong capacity of resisting disturbance.
| Physical Property | |
| MCU | T530EA |
| Flash | SPI Flash 16M-Bit |
| Frequency Range | 400Hz~3400Hz |
| Display | 4.3" TFT LCD, 480x272 |
| Display Type | Capacitive |
| Button | Mechanical button |
| Device Size | 192x130x16.5mm |
| Power | DC30V |
| Standby power | 0.7W |
| Rated Power | 6W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Glass | IP30 |
| Features | |
| Call with Outdoor Station& Management Center | Yes |
| Monitor Outdoor Station | Yes |
| Remotely unlock | Yes |
| Mute, Do Not Disturb | Yes |
| External Alarm Device | Yes |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
| Chord Ring Tone | Yes |
| External Door Bell | Yes |
| Message Receiving | Yes(Optional) |
| Snapshot | Yes(Optional) |
| Elevator Linkage | Yes(Optional) |
| Ringing Volume | Yes |
| Brightness /Contrast | Yes |
-
Datasheet 608M-I8.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We keep on with our business spirit of "Quality, Performance, Innovation and Integrity". We goal to create much more worth for our customers with our rich resources, state-of-the-art machinery, experienced workers and exceptional providers for Villa Building Intercom - 608M-I8 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Ukraine, Ukraine, Morocco, We strongly believe that technology and service is our base today and quality will create our reliable walls of future. Only we have better and better quality , could we achieve our customers and ourselves, too. Welcome customers all over the word to contact us for getting further business and reliable relationships. We are always here working for your demands whenever you need.







