Factory Supply Villa Panel - 280SD-C5 – DNAKE Detail:
1. SIP-based door station supports communication with SIP phone or softphone, etc.
2. It can work with the lift control system via RS485 interface.
3. Backlit buttons and LED lights for night vision are convenient for operation at night.
4. Touch button or mechanical button is available.
5. 20,000 IC or ID cards can be identified for access control.
6. It can be powered by PoE or an external power source.
2. It can work with the lift control system via RS485 interface.
3. Backlit buttons and LED lights for night vision are convenient for operation at night.
4. Touch button or mechanical button is available.
5. 20,000 IC or ID cards can be identified for access control.
6. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 160x99.5x47(mm) |
| Build-in Box size | 151x94x45(mm) |
| Treppanning Size | 153x96x50(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 20,000 pcs |
| Button | Single Mechanical/Touch(optional) |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-C5.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our pursuit and company intention is usually to "Always fulfill our purchaser requirements". We go on to acquire and layout excellent high quality products for both our previous and new consumers and realize a win-win prospect for our customers too as us for Factory Supply Villa Panel - 280SD-C5 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Adelaide, Salt Lake City, Croatia, Honest to every customers are our requested! First-class serve, best quality, best price and fastest delivery date is our advantage! Give every customers good serve is our tenet! This makes our company get the favour of customers and support! Welcome all over the world customers send us enquiry and looking forward your good co-operation !Make sure you your inquiry for more details or request for dealership in selected regions.








