Residential Intercom System - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Aluminum |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| IR Sensor | Support |
| Door Entry | IC card(13.56MHz), NFC |
| IP/IK Rating | IP65 / IK07 |
| Installation | Flush/Surface Mounting |
| Dimension | 190 x 95 x 27 mm (Flush Mounting); 170 x 84.5 x 31 mm (Surface Mounting) |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 1 |
| Exit Button | 1 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We have advanced equipment. Our products are exported to the USA, the UK and so on, enjoying a good reputation among customers for Residential Intercom System - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Norway, Birmingham, Cambodia, We have constructed strong and long co-operation relationship with an enormous quantity of companies within this business in Kenya and overseas. Immediate and specialist after-sale service supplied by our consultant group has happy our buyers. Detailed Info and parameters from the merchandise will probably be sent to you for any thorough acknowledge. Free samples may be delivered and company check out to our corporation. n Kenya for negotiation is constantly welcome. Hope to get inquiries type you and construct a long-term co-operation partnership.
Datasheet 904M-S3.pdf








