Intercom Entry System - 4.3” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 512MB DDR3 |
| Flash | 4GB NAND Flash |
| Display | 4.3" TFT LCD, 480x272 |
| Face Recognition | Yes |
| Power | DC12V/PoE |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Button | Mechanical button |
| RFID Card Reader | IC/ID Optional, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Multiple Installation | Flush Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel (WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We insist on the principle of development of 'High quality, Efficiency, Sincerity and Down-to-earth working approach' to deliver you with great provider of processing for Intercom Entry System - 4.3” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Rio de Janeiro, Tunisia, Southampton, We welcome you to visit our company, factory and our showroom displayed various products that will meet your expectation, meanwhile, it is convenient to visit our website, our sales staff will try their efforts to provide you the best service. If you need more information, please do not hesitate to contact us by E-mail or telephone.
Datasheet 902D-B9.pdf






