Factory Price For Video Door Phone System - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size(Surface) | 170x84.5x31(mm) |
| Product Size(Flush) | 190x95x27(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 200,00 pcs |
| Button | Single Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock Circuit | Yes (Withstand max current 1A for lock) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-C12.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We now have a highly efficient crew to deal with inquiries from clients. Our intention is "100% shopper pleasure by our merchandise quality, price tag & our staff service" and take pleasure in a very good standing amongst purchasers. With quite a few factories, we can easily provide a wide vary of Factory Price For Video Door Phone System - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Bolivia, Houston, Canada, We have been in operation for more than 10 years. We are dedicated to quality products and consumer support. We currently own 27 product utility and design patents. We invite you to visit our company for a personalized tour and advanced business guidance.








