Low MOQ for Apartment Doorbell Intercom System - 280D-A1 – DNAKE Detail:
1. 280D-A1 is a SIP intercom with a numeric keypad and built-in card reader.
2. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases the security of the building.
3. The door can be unlocked by password or IC card.
4. 20,000 IC cards can be identified on the outdoor panel for door access control.
5. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Screen | 4.3 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Button | Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-A1.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Quality First,and Customer Supreme is our guideline to provide the best service to our customers.Nowadays, we are trying our best to become one of the best exporters in our field to meet customers more need for Low MOQ for Apartment Doorbell Intercom System - 280D-A1 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Denmark, Slovak Republic, Uruguay, Based on our automatic production line, steady material purchase channel and quick subcontract systems have been built in mainland China to meet customer's wider and higher requirement in recent years. We have been looking forward to cooperating with more clients worldwide for common development and mutual benefit!Your trust and approval are the best reward for our efforts. Keeping honest, innovative and efficient, we sincerely expect that we can be business partners to create our brilliant future!








