Android Home Intercom - 7” Android 10 Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 10 |
| RAM | 1GB |
| ROM | 8GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Wi-Fi | IEEE802.11 b/g/n,@2.4GHz (Optional) |
| Camera | 2MP, CMOS (Optional) |
| Installation | Surface Mounting/Desktop |
| Dimension | 189.5x132x26.4mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch IPS LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12V/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (Use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
| TF Card Slot | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We've been committed to offering easy,time-saving and money-saving one-stop purchasing service of consumer for Android Home Intercom - 7” Android 10 Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Macedonia, Sweden, Mongolia, We have now a good reputation for stable quality goods, well received by customers at home and abroad. Our company would be guided by the idea of "Standing in Domestic Markets, Walking into International Markets". We sincerely hope that we could do business with car manufacturers, auto part buyers and the majority of colleagues both at home and abroad. We expect sincere cooperation and common development!
Datasheet 904M-S3.pdf








