Factory directly supply Sip Doorphone - 280D-A9 – DNAKE Detail:
1. 280D-A9 is a SIP intercom with a numeric keypad and built-in card reader.
2. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
3. 20,000 IC cards can be identified on the outdoor panel for door access control.
4. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
5. Mechanical or touch keypad is available for selection.
6. According to the user's needs, it can be powered by PoE or an external power source.
2. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
3. 20,000 IC cards can be identified on the outdoor panel for door access control.
4. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
5. Mechanical or touch keypad is available for selection.
6. According to the user's needs, it can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Screen | 4.3 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V/POE(Optional) |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Button | Mechanical Button/Touch Button(optional) |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-A9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our well-equipped facilities and excellent quality control throughout all stages of production enables us to guarantee total customer satisfaction for Factory directly supply Sip Doorphone - 280D-A9 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Somalia, Swiss, Moldova, We aim to become the modern enterprise with the commercial ideal of "Sincerity and confidence" and with the aim of "Offering customers the most sincere services and best quality products". We sincerely ask for your unchanged support and appreciate your kind advice and guidance.




.jpg)




