Wifi Video Door Phone - 10.1” Android Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 1GB |
| ROM | 4GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Wi-Fi | IEEE802.11 b/g/n,@2.4GHz (Optional) |
| Camera | 0.3MP, CMOS (Optional) |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 270 x 168 x 15mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 10.1-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12V/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (Use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
| TF Card Port | No |
| USB Port | No |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Along with the "Client-Oriented" enterprise philosophy, a rigorous high-quality control process, superior production products along with a robust R&D group, we constantly deliver premium quality products, exceptional solutions and aggressive costs for Wifi Video Door Phone - 10.1” Android Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Paraguay, Panama, Tunisia, We have top engineers in these industries and an efficient team in the research. What is more, now we have our own archives mouths and markets in China at low cost. Therefore, we can meet different inquiries from different clients. Remember to find our website to check more information from our merchandise.
Datasheet 904M-S3.pdf







