Intercom Over Ip - 280SD-C7 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE Detail:
1. Integration with elevator control system offers a more convenient life way.
2. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
3. It has user -friendly backlit button and LED light for night vision.
4. It can be powered by PoE or an external power source.
2. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
3. It has user -friendly backlit button and LED light for night vision.
4. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 160x99.5x47(mm) |
| Build-in Box size | 151x94x45(mm) |
| Treppanning Size | 153x96x50(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Button | Single Mechanical/Touch(optional) |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-C7.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
While in the past few years, our organization absorbed and digested innovative technologies both equally at home and abroad. Meanwhile, our organization staffs a group of experts devoted for the advancement of Intercom Over Ip - 280SD-C7 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Iceland, Ireland, Colombia, We expect to provide products and services to more users in global aftermarket markets; we launched our global branding strategy by providing our excellent products all over the world by virtue of our well reputed partners letting global users keep pace with technology innovation and achievements with us.









