Reasonable price Hospital Bed Nurse Call Button - 4.3” Facial Recognition Android Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 1GB |
| ROM | 8GB |
| Front Panel | Aluminum |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 8W |
| Rated Power | 16W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| Door Entry | Face, IC card(13.56MHz)& ID card(125kHz), PIN code, NFC |
| IP/IK Rating | IP65 / IK08 |
| Installation | Flush Mounting & Surface Mounting |
| Flush Mounting Dimension | 295 x 133 x 63.5 mm |
| Surface Mounting Dimension | 295 x 133 x 42.7 mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 4.3-inch TFT LCD |
| Resolution | 480 x 272 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | up to 1920 x 1080 |
| Viewing Angle | 120°(H) / 75°(V) / 131°(D) |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Wiegand Port | Support |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 3 |
| Reset Button | 1 |
| Input | 4 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We support our prospective buyers with ideal top quality merchandise and superior level provider. Becoming the specialist manufacturer in this sector, we have now attained abundant practical expertise in producing and managing for Reasonable price Hospital Bed Nurse Call Button - 4.3” Facial Recognition Android Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Czech, California, Egypt, We'll initiate the second phase of our development strategy. Our company regards "reasonable prices, efficient production time and good after-sales service" as our tenet. If you are interested in any of our products and solutions or would like to discuss a custom order, make sure you feel free to contact us. We've been looking forward to forming successful business relationships with new clients around the world in the near future.
Datasheet 904M-S3.pdf








