Factory Cheap Security Doorbell Systems - 902C-A2 Android 10.1” Touch Screen SIP2.0 Management Center – DNAKE Detail:
1. 10.1” TFT touchscreen ensures clear communication with all IP outdoor stations and indoor monitors.
2. Hands-free or handset communication is available.
3. It supports monitoring any outdoor panel, wall panel or villa panel.
4. SIP-based management center supports call with IP phone or SIP softphone, etc. via SIP protocol.
5. Any emergency alarm from the indoor monitor will be sent to management center directly.
6. The concierge or property management staff can talk with the tenants by calling any indoor monitor.
7. Any notification or announcement can be released by management center to the indoor monitor for the tenants' convenience.
2. Hands-free or handset communication is available.
3. It supports monitoring any outdoor panel, wall panel or villa panel.
4. SIP-based management center supports call with IP phone or SIP softphone, etc. via SIP protocol.
5. Any emergency alarm from the indoor monitor will be sent to management center directly.
6. The concierge or property management staff can talk with the tenants by calling any indoor monitor.
7. Any notification or announcement can be released by management center to the indoor monitor for the tenants' convenience.
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 512MB DDR3 |
| Flash | 4GB NAND Flash |
| Display | 10.1“ TFT LCD,1024x600 |
| Maximum SD card | 32GB |
| Power | DC12V/POE Optional |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Button | One unlock button, one optional button |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-80% |
| Multiple Installation | Desktop installation |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 0.3M pixel |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
-
Datasheet 902C-A.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our commission would be to serve our customers and clientele with very best excellent and aggressive portable digital products for Factory Cheap Security Doorbell Systems - 902C-A2 Android 10.1” Touch Screen SIP2.0 Management Center – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: America, Naples, Macedonia, Insisting over the high-quality generation line management and prospects guide provider, we've made our resolution to offer our shoppers using the initially stage purchasing and soon after provider working experience. Preserving the prevailing helpful relations with our prospects, we even now innovate our product lists the many time to meet up with the brand new wants and stick to the latest trend of this business in Ahmedabad. We're ready to facial area the difficulties and make the transform to grasp many of the possibilities in international trade.









