Villa Panel - 280D-A9 – DNAKE Detail:
1. 280D-A9 is a SIP intercom with a numeric keypad and built-in card reader.
2. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
3. 20,000 IC cards can be identified on the outdoor panel for door access control.
4. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
5. Mechanical or touch keypad is available for selection.
6. According to the user's needs, it can be powered by PoE or an external power source.
2. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
3. 20,000 IC cards can be identified on the outdoor panel for door access control.
4. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
5. Mechanical or touch keypad is available for selection.
6. According to the user's needs, it can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Screen | 4.3 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V/POE(Optional) |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Button | Mechanical Button/Touch Button(optional) |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-A9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Sticking for the perception of "Creating products of top quality and producing friends with people today from all around the world", we constantly place the desire of shoppers to start with for Villa Panel - 280D-A9 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Ireland, moldova, Bahrain, As a way to make use of the resource on the expanding information and facts in international trade, we welcome prospects from everywhere on the web and offline. In spite in the top quality products and solutions we supply, effective and satisfying consultation service is supplied by our professional after-sale service group. Solution lists and thorough parameters and any other info weil be sent for you timely for the inquiries. So make sure you get in touch with us by sending us emails or contact us if you have any concerns about our firm. ou can also get our address info from our web site and come to our enterprise. or a field survey of our solutions. We're confident that we have been going to share mutual results and build solid co-operation relations with our companions in this market. We're looking forward to your inquiries.








