China wholesale Ip Door Access Control Systems - 906N-T3 – DNAKE Detail:
1. The box adopts deep learning algorithms to implement accurate and instant facial recognition.
2. When it works with IP camera, it allows quick access to any entrance.
3. Max. 8 IP cameras can be connected for convenient use.
4. With the capacity of 10,000 facial images and instant recognition of less than 1 second, it is suitable for different access control system in office, entrance, or public area, etc.
5. It is easy to configure and use.
| Technical Specifications | |
| Model | 906N-T3 |
| Operation System | Android 8.1 |
| CPU | Dual-core Cortex-A72+Quad-Core Cortex-A53, Big Core and Little Core Architecture; 1.8GHz; Integration with Mali-T860MP4 GPU; Integration with NPU: up to 2.4TOPs |
| SDRAM | 2GB+1GB(2GB for CPU,1GB for NPU) |
| Flash | 16GB |
| Micro SD Card | ≤32G |
| Product Size(WxHxD) | 161 x 104 x 26(mm) |
| Number of Users | 10,000 |
| Video Codec | H.264 |
| Interface | |
| USB Interface | 1 Micro USB, 3 USB Host 2.0(Supply 5V/500mA) |
| HDMI Interface | HDMI 2.0, Output Resolution: 1920×1080 |
| RJ45 | Network Connection |
| Relay Output | Lock Control |
| RS485 | Connect to Device with RS485 Interface |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps |
| Network Protocol | SIP, TCP/IP, RTSP |
| General | |
| Material | Aluminum Alloy and Galvanized Plate |
| Power | DC 12V |
| Power Consumption | Standby Power≤5W, Rated Power ≤30W |
| Working Temperature | -10°C~+55°C |
| Relative Humidity | 20%~93%RH |
-
Datasheet 906N-T3.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Dedicated to strict quality management and thoughtful client services, our experienced staff customers are generally available to discuss your demands and guarantee full client pleasure for China wholesale Ip Door Access Control Systems - 906N-T3 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Mexico, Serbia, Guyana, As operation principle is "be market-oriented , good faith as principle, win-win as objective", holding on "customer first, quality assurance, service first" as our purpose, dedicated to provide the original quality, create excellence service , we won the praise and trust in the industry of auto parts. In the future, We will provide quality product and excellent service in return to our customers , welcome any suggestions and feedback from all over the world.









