Good Quality Intercom System For Home - 902C-A2 Android 10.1” Touch Screen SIP2.0 Management Center – DNAKE Detail:
1. 10.1” TFT touchscreen ensures clear communication with all IP outdoor stations and indoor monitors.
2. Hands-free or handset communication is available.
3. It supports monitoring any outdoor panel, wall panel or villa panel.
4. SIP-based management center supports call with IP phone or SIP softphone, etc. via SIP protocol.
5. Any emergency alarm from the indoor monitor will be sent to management center directly.
6. The concierge or property management staff can talk with the tenants by calling any indoor monitor.
7. Any notification or announcement can be released by management center to the indoor monitor for the tenants' convenience.
2. Hands-free or handset communication is available.
3. It supports monitoring any outdoor panel, wall panel or villa panel.
4. SIP-based management center supports call with IP phone or SIP softphone, etc. via SIP protocol.
5. Any emergency alarm from the indoor monitor will be sent to management center directly.
6. The concierge or property management staff can talk with the tenants by calling any indoor monitor.
7. Any notification or announcement can be released by management center to the indoor monitor for the tenants' convenience.
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 512MB DDR3 |
| Flash | 4GB NAND Flash |
| Display | 10.1“ TFT LCD,1024x600 |
| Maximum SD card | 32GB |
| Power | DC12V/POE Optional |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Button | One unlock button, one optional button |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-80% |
| Multiple Installation | Desktop installation |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 0.3M pixel |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
-
Datasheet 902C-A.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Every single member from our higher effectiveness product sales staff values customers' requires and organization communication for Good Quality Intercom System For Home - 902C-A2 Android 10.1” Touch Screen SIP2.0 Management Center – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Barcelona, Atlanta, Algeria, We have top engineers in these industries and an efficient team in the research. What is more, now we have our own archives mouths and markets in China at low cost. Therefore, we can meet different inquiries from different clients. Remember to find our website to check more information from our merchandise.








