China Cheap price Wireless Intercom Systems - 904M-S9 10.1” Android Indoor Monitor – DNAKE Detail:
1. Intuitive user interface provides a great user experience.
2. With crystal-clear audio and smooth video quality, the video door entry monitor performs excellently when communicating with outdoor stations and room-to-room monitors via SIP 2.0 protocol.
3. Featuring rich interfaces, it can be integrated easily with smart home system and connected to lift control system.
4. Residents can answer and see the visitors before granting or denying the access as well as realize easy room-to-room communication.
5. Max. 8 IP cameras can be connected to add an additional layer of security to your home or business.
6. With Android 6.0.1 operating system, it allows the installation of 3rd-party apps.
7. 8 alarm ports are part of this10" indoor touch panel for IP doorphone system, supporting connection to fire detector, smoke detector, or window sensor, etc.
| Physical Property | |
| System | Android 6.0.1 |
| CPU | Octal core 1.5GHz Cortex-A53 |
| Memory | DDR3 1GB |
| Flash | 4GB |
| Display | 10.1" TFT LCD, 1024x600 |
| Button | No |
| Power | DC12V |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| TF Card & USB Support | No |
| WIFI & Bluetooth | Optional |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711/G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Screen | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | Yes(Optional), 0.3M Pixels |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | SIP,TCP/IP, RTSP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Door Bell Input | Yes |
| Record | Picture/Audio/Video |
| AEC/AGC | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
-
Datasheet 904M-S9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We've been convinced that with joint efforts, the enterprise between us will bring us mutual benefits. We could guarantee you item excellent and aggressive price tag for China Cheap price Wireless Intercom Systems - 904M-S9 10.1” Android Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Vancouver, Zurich, Cancun, By integrating manufacturing with foreign trade sectors, we can offer total customer solutions by guaranteeing the delivery of right items to the right place at the right time, which is supported by our abundant experiences, powerful production capability, consistent quality, diversified product portfolios and the control of the industry trend as well as our mature before and after sales services. We'd like to share our ideas with you and welcome your comments and questions.









