High Rise Building Intercom - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 111x170.5x38.6(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 200,00 pcs |
| Button | Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Installation | Surface Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280x720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock Circuit | Yes(Withstand max current 3.5A for lock) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Datasheet 280SD-R2.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our company has been focusing on brand strategy. Customers' satisfaction is our best advertising. We also supply OEM service for High Rise Building Intercom - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: United Arab Emirates, Afghanistan, Cyprus, Our solutions have national accreditation standards for experienced, premium quality items, affordable value, was welcomed by people around the globe. Our goods will continue to increase in the order and look forward to cooperation with you, Really should any of those products be of interest to you, please letus know. We are going to be pleased to give you a quotation up on receipt of one's detailed specifications.








