Big Discount Ip Video Intercom - 7” Android 10 Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 10 |
| RAM | 1GB |
| ROM | 8GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Wi-Fi | IEEE802.11 b/g/n,@2.4GHz (Optional) |
| Installation | Surface Mounting/Desktop |
| Dimension | 195x130x14.5mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12V/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (Use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
| TF Card Slot | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
As a way to finest meet up with client's wants, all of our operations are strictly performed in line with our motto "High Quality, Aggressive Price, Fast Service" for Big Discount Ip Video Intercom - 7” Android 10 Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Seychelles, Gambia, Morocco, Merchandise have been exported to Asia, Mid-east,European and Germany market. Our company has constantly been able to update the items performance and safety to meet the markets and strive to be top A on stable quality and sincere service. If you have the honor to do business with our company. we'll undoubtedly do our very best to support your business in China.
Datasheet 904M-S3.pdf








