Manufacturer for Nurse Call Systems For Hospitals - 7-inch Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| Panel | Plastic |
| Color | Black |
| Flash | 64MB |
| Button | 9 Touch Buttons |
| Power | Rechargeable Lithium Battery (2500mAh) |
| Installation | Surface mounting or desktop |
| Multi-language | 10 |
| Dimension | 214.85 x 149.85 x 21 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Screen | 7-inch TFT LCD |
| Resolution | 800 x 480 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711a |
| Video Codec | H.264 |
| Snapshot | 75PCS |
| Video Recording | Yes |
| TF Card | 32G |
| Transmission | |
| Transmit Frequency Range | 2.4GHz-2.4835GHz |
| Data Rate | 2.0 Mbps |
| Modulation Type | GFSK |
| Transmit Distance (in Open Area) | 400m |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
To continually enhance the management technique by virtue of your rule of "sincerely, great faith and high-quality are the base of company development", we widely absorb the essence of similar merchandise internationally, and continuously build new merchandise to meet the demands of customers for Manufacturer for Nurse Call Systems For Hospitals - 7-inch Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Libya, New Zealand, Ireland, Our technical expertise, customer-friendly service, and specialized merchandise make us/company name the first choice of customers and vendors. We've been looking for your inquiry. Let's set up the cooperation right now!
Datasheet 904M-S3.pdf








