Factory Cheap Hot Dnake Intercom - 280M-I6 Linux 4.3-inch Touch Screen SIP2.0 Indoor monitor – DNAKE Detail:
1. 4.3-inch touch screen panel and five mechanical buttons provide a good user experience.
2. User interface of the monitor can be customized to fit the user needs.
3. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, gas detector, or door sensor etc., can be connected to ensure home security.
4. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as the garden or swimming pool, to keep your house or premises safe.
5. When it works with home automation system, it allows you to control your home appliances by the indoor monitor or smartphone, etc.
6. Residents can enjoy clear audio communication with visitors and see them before granting or denying access.
2. User interface of the monitor can be customized to fit the user needs.
3. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, gas detector, or door sensor etc., can be connected to ensure home security.
4. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as the garden or swimming pool, to keep your house or premises safe.
5. When it works with home automation system, it allows you to control your home appliances by the indoor monitor or smartphone, etc.
6. Residents can enjoy clear audio communication with visitors and see them before granting or denying access.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Display | 4.3 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Display | Resistive, Touch Screen |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Multi Language | Yes |
| Picture Record | Yes(64 pcs) |
| Elevator Control | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
| UI Customized | Yes |
-
Datasheet 280M-I6.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
"Sincerity, Innovation, Rigorousness, and Efficiency" could be the persistent conception of our organization for your long-term to establish alongside one another with shoppers for mutual reciprocity and mutual benefit for Factory Cheap Hot Dnake Intercom - 280M-I6 Linux 4.3-inch Touch Screen SIP2.0 Indoor monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Canberra, South Korea, USA, We have been making our products for more than 20 years . Mainly do wholesale , so we have the most competitive price , but highest quality. For the past years , we got very good feedbacks , not only because we provide good products , but also because of our good after-sale service . We are here waiting for you for your inquiry.









