Big Discount Ip Video Intercom - 280SD-C12 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE Detail:
1. SIP-based door station supports communication with SIP phone or softphone, etc.
2. Integration with elevator control system offers a more convenient life way.
3. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
4. There are two ways of mounting to be chosen: flush or surface mounting.
5. It can be powered by PoE or an external power source.
2. Integration with elevator control system offers a more convenient life way.
3. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
4. There are two ways of mounting to be chosen: flush or surface mounting.
5. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size(Surface) | 170x84.5x31(mm) |
| Product Size(Flush) | 190x95x27(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 200,00 pcs |
| Button | Single Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes (Withstand max current 1A for lock) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-C12.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We insist on offering premium quality creation with very good company concept, honest product sales along with the finest and fast assistance. it will bring you not only the premium quality item and huge profit, but the most significant is to occupy the endless market for Big Discount Ip Video Intercom - 280SD-C12 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Boston, Hungary, Luxembourg, We focus on providing service for our clients as a key element in strengthening our long-term relationships. Our continual availability of high grade products in combination with our excellent pre-sale and after-sales service ensures strong competitiveness in an increasingly globalized market.









