Android Indoor Monitor - 904M-S9 – DNAKE Detail:
1. Intuitive user interface provides a great user experience.
2. With crystal-clear audio and smooth video quality, the video door entry monitor performs excellently when communicating with outdoor stations and room-to-room monitors via SIP 2.0 protocol.
3. Featuring rich interfaces, it can be integrated easily with smart home system and connected to lift control system.
4. Residents can answer and see the visitors before granting or denying the access as well as realize easy room-to-room communication.
5. Max. 8 IP cameras can be connected to add an additional layer of security to your home or business.
6. With Android 6.0.1 operating system, it allows the installation of 3rd-party apps.
7. 8 alarm ports are part of this10" indoor touch panel for IP doorphone system, supporting connection to fire detector, smoke detector, or window sensor, etc.
| Physical Property | |
| System | Android 6.0.1 |
| CPU | Octal core 1.5GHz Cortex-A53 |
| Memory | DDR3 1GB |
| Flash | 4GB |
| Display | 10.1" TFT LCD, 1024x600 |
| Button | No |
| Power | DC12V |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| TF Card & USB Support | No |
| WIFI & Bluetooth | Optional |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711/G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Screen | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | Yes(Optional), 0.3M Pixels |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | SIP,TCP/IP, RTSP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Door Bell Input | Yes |
| Record | Picture/Audio/Video |
| AEC/AGC | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
-
Datasheet 904M-S9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our products are widely recognized and trusted by users and can meet continuously changing economic and social needs of Android Indoor Monitor - 904M-S9 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Finland, French, Bahrain, Qualified R&D engineer might be there for your consultation service and we will try our best to meet your requirements. So you should feel free to contact us for inquiries. You'll be able to send us emails or call us for small business. Also you are able to come to our business by yourself to get further knowing of us. And we are going to surely present you with the best quotation and after-sale service. We're ready to build stable and friendly relations with our merchants. To achieve mutual success, we'll make our best efforts to build a solid co-operation and transparent communication work with our companions. Above all, we're here to welcome your inquiries for any of our merchandise and service.



.jpg)





