Factory Cheap Hot Ip Access Control System - 7-inch Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| Panel | Plastic |
| Color | Black |
| Flash | 64MB |
| Button | 9 Touch Buttons |
| Power | Rechargeable Lithium Battery (2500mAh) |
| Installation | Surface mounting or desktop |
| Multi-language | 10 |
| Dimension | 214.85 x 149.85 x 21 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Screen | 7-inch TFT LCD |
| Resolution | 800 x 480 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711a |
| Video Codec | H.264 |
| Snapshot | 75PCS |
| Video Recording | Yes |
| TF Card | 32G |
| Transmission | |
| Transmit Frequency Range | 2.4GHz-2.4835GHz |
| Data Rate | 2.0 Mbps |
| Modulation Type | GFSK |
| Transmit Distance (in Open Area) | 400m |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We keep improving and perfecting our products and service. At the same time, we work actively to do research and development for Factory Cheap Hot Ip Access Control System - 7-inch Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Grenada, St. Petersburg, Philippines, With nearly 30 years' experience in business, we are confident in superior service, quality and delivery. We warmly welcome customers from all over the world to cooperate with our company for common development.
Datasheet 904M-S3.pdf




.jpg)



