Analog Door Phone - 280M-S6 – DNAKE Detail:
1. 7-inch G+G touch screen panel delivers brilliant display and ultimate screen experience.
2. User interface of the monitor can be customized to meet the user's needs.
3. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, smoke detector, or door sensor, etc., can be connected to ensure home security.
4. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as the garden or swimming pool, to keep your house or premises safe.
5. When it incorporates smart home system, it allows you to control your home appliances by the indoor monitor or smartphone, etc.
6. Residents can enjoy clear audio communication with visitors and see them before granting or denying access.
7. It can be powered by PoE or external power source.
2. User interface of the monitor can be customized to meet the user's needs.
3. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, smoke detector, or door sensor, etc., can be connected to ensure home security.
4. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as the garden or swimming pool, to keep your house or premises safe.
5. When it incorporates smart home system, it allows you to control your home appliances by the indoor monitor or smartphone, etc.
6. Residents can enjoy clear audio communication with visitors and see them before granting or denying access.
7. It can be powered by PoE or external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Display | 7" TFT LCD, 800x480 |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Display | Capacitive, Touch Screen(optional) |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Multi Language | Yes |
| Picture Record | Yes(64 pcs) |
| Elevator Control | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
| UI Customized | Yes |
-
Datasheet 280M-S6.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Every single member from our large efficiency revenue team values customers' wants and company communication for Analog Door Phone - 280M-S6 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Georgia, Japan, Tanzania, Our company will continue to serve customers with best quality, competitive price and timely delivery & the best payment term! We sincerely welcome friends from all over the world to visit& cooperate with us and enlarge our business. If you are interested in our products, please do not hesitate to contact us, we will be happy to provide you with further information!
.jpg)








