Analog Building Intercom - 608D-A9 – DNAKE Detail:
1.This 4.3" IP55 rated outdoor panel can be used in unit or community entrance.
2.The residents can unlock the door by password or IC/ID card.
3. Up to 30,000 IC or ID cards can be identified for door access.
4. Elevator control system can be combined to realize elevator access management.
5. During the power failure, the storage battery of the outdoor panel will be enabled to make sure its normal operation.
2.The residents can unlock the door by password or IC/ID card.
3. Up to 30,000 IC or ID cards can be identified for door access.
4. Elevator control system can be combined to realize elevator access management.
5. During the power failure, the storage battery of the outdoor panel will be enabled to make sure its normal operation.
| Physical Property | |
| System | Analog |
| MCU | STM32F030R8T6 |
| Flash | M25PE40 |
| Display | 4.3" TFT LCD, 480x272/LED digital tube display |
| Power | DC30V |
| Standby power | 3W/2W(LED Screen) |
| Rated Power | 8W/5W(LED Screen) |
| Button | Mechanical Button/ Touch Button(optional) |
| RFID Card Reader | IC/ID, 30,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| Multiple Installation | Flush mounted, Surface mounted |
| Camera | CMOS 0.4M pixel |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Features | |
| Calling Indoor Monitor | Yes |
| Exit Button | Yes |
| Calling Management Center | Yes |
| Elevator Control | Optional |
-
Datasheet 608D-A9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We goal to see good quality disfigurement within the manufacturing and provide the most effective support to domestic and overseas shoppers wholeheartedly for Analog Building Intercom - 608D-A9 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Zambia, Algeria, Pretoria, At present our sales network is growing continually, improving service quality to meet customer's demand. If you are interested in any products , please contact us at anytime. We are looking forward to forming successful business relationships with you in near future.









