Cheap price Intercom For Home - 280M-S0 Linux 7-inch Touch Screen Indoor Monitor – DNAKE Detail:
1. Six monitors can be connected in one house.
2. When the villa outdoor station is used as a secondary outdoor unit, it can receive the call and start video communication with the outdoor unit.
3. User interface can be customized and programmed as needed.
4. Indoor phone can build video and audio communication with any IP device that supports standard SIP 2.0 protocol, such as IP phone or SIP softphone, etc.
5. It can realize alarm management with 8 zones and direct report to the management center.
6. Up to 8 IP cameras can be connected in the surrounding places for the tenants to monitor what’s at the door or around the house all the time.
7. Integration with smart home system and elevator control system make life easier and smarter.
8. It can be powered by PoE or external power source.
2. When the villa outdoor station is used as a secondary outdoor unit, it can receive the call and start video communication with the outdoor unit.
3. User interface can be customized and programmed as needed.
4. Indoor phone can build video and audio communication with any IP device that supports standard SIP 2.0 protocol, such as IP phone or SIP softphone, etc.
5. It can realize alarm management with 8 zones and direct report to the management center.
6. Up to 8 IP cameras can be connected in the surrounding places for the tenants to monitor what’s at the door or around the house all the time.
7. Integration with smart home system and elevator control system make life easier and smarter.
8. It can be powered by PoE or external power source.
Specifications
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Display | 7" TFT LCD, 800x480 |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Display | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP,SIP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Multi Language | Yes |
| Picture Record | Yes(64 pcs) |
| Elevator Control | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
| UI Customized | Yes |
-
Datasheet 280M-S0.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Persisting in "High quality, Prompt Delivery, Aggressive Price", we have established long-term cooperation with clientele from both equally overseas and domestically and get new and old clients' higher comments for Cheap price Intercom For Home - 280M-S0 Linux 7-inch Touch Screen Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Durban, Indonesia, Macedonia, So that you can utilize the resource from the expanding info in international trade, we welcome shoppers from everywhere on-line and offline. In spite of the good quality solutions we provide, effective and satisfying consultation service is supplied by our professional after-sale service team. Product lists and detailed parameters and any other info weil be sent to you timely for your inquiries. So you should make contact with us by sending us emails or call us if you have any questions about our corporation. ou may also get our address info from our web page and come to our company to get a field survey of our merchandise. We've been confident that we have been going to share mutual achievement and create strong co-operation relations with our companions in this marketplace. We're searching forward for your inquiries.









