Reasonable price Wireless Intercom System For Flats - 608M-S8 7-inch Resistive Screen Mechanical Button Indoor Monitor – DNAKE Detail:
1. Indoor monitor can connect to 8 alarm zones, such as gas detector, smoke detector or fire detector, in order to increase your home security.
2. This 7'' indoor monitor can receive the call from secondary outdoor station, villa station or doorbell.
3. When the property management department release announcement or notice, etc. in management software, indoor monitor will receive the message automatically and remind the user.
4. Arming or disarming can be realized by one button.
5. In case of emergency, press the SOS button for 3 seconds to send alarm to management center.
Specifications
| Physical Property | |
| MCU | T530EA |
| Flash | SPI Flash 16M-Bit |
| Frequency Range | 400Hz~3400Hz |
| Display | 7" TFT LCD, 800x480 |
| Display Type | Resistive |
| Button | Mechanical Button |
| Device Size | 221.4x151.4x16.5mm |
| Power | DC30V |
| Standby power | 0.7W |
| Rated Power | 6W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Glass | IP30 |
| Features | |
| Call with Outdoor Station& Management Center | Yes |
| Monitor Outdoor Station | Yes |
| Remotely unlock | Yes |
| Mute, Do Not Disturb | Yes |
| External Alarm Device | Yes |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
| Chord Ring Tone | Yes |
| External Door Bell | Yes |
| Message Receiving | Yes(Optional) |
| Snapshot | Yes(Optional) |
| Elevator Linkage | Yes(Optional) |
| Ringing Volume | Yes |
| Brightness /Contrast | Yes |
-
Datasheet 608M-S8.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
The corporate upholds the philosophy of "Be No.1 in excellent, be rooted on credit rating and trustworthiness for growth", will keep on to serve outdated and new clients from home and abroad whole-heatedly for Reasonable price Wireless Intercom System For Flats - 608M-S8 7-inch Resistive Screen Mechanical Button Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: New Delhi, Egypt, Mombasa, Our focus on product quality, innovation, technology and customer service has made us one of undisputed leaders worldwide in the field. Bearing the concept of "Quality First, Customer Paramount, Sincerity and Innovation" in our mind, We have achieved great progress in the past years. Clients are welcomed to buy our standard products, or send us requests. You will be impressed by our quality and price. Please contact us now!
.jpg)








