2021 wholesale price SIP Access Control - 280AC-R3 Linux Based SIP Access Control – DNAKE Detail:
280AC-R3 Linux Based SIP Access Control
1. The IP access controller combines card reader, numeric keypad, door access and video intercom.
2. It can not only work as video access controller, but also as a video door bell.
3. When the access controller is used with 280M-K8 2.4''SIP handset, it forms a WiFi video doorbell kit and the user can answer the call by handset freely and remotely.
4. It provides audio & video communication with SIPphone, smartphone, or Pad, etc. via SIP 2.0 Protocol.
5. The door can be unlocked by password or IC/ID card.
6. Application scenarios: office, villa, hotel, school, bank, or healthcare center, etc.
Specifications
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 145x92x25(mm) |
| Power | DC12V |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 20,000 pcs |
| Button | Touch |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M Pixel(optional) |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes (Withstand max current 1A for lock) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We take "customer-friendly, quality-oriented, integrative, innovative" as objectives. "Truth and honesty" is our administration ideal for 2021 wholesale price SIP Access Control - 280AC-R3 Linux Based SIP Access Control – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Somalia, Montreal, Austria, We have now a large share in global market. Our company has strong economic strength and offers excellent sale service. Now we have established faith, friendly, harmonious business relationship with customers in different countries. , such as Indonesia, Myanmar, Indi and other Southeast Asian countries and European, African and Latin American countries.
Datasheet 904M-S3.pdf








